MS PROJECT EĞİTİM DVD Sİ UYGULAMA ÖNERİSİ

1.       Eğer bilgisayarınızda yoksa öncelikle DVD 1 deki VLC video oynatıcısı programını yükleyiniz. Yeni versiyonu çıkmışsa size uyarı gelecektir ilgili siteden indirerek kurabilirsiniz, yada DVD deki versiyonu kurarak videoları izleyebilirsiniz.

2.       DVD dışında web sitesinden online izlemek isterseniz üye olduğunuz  www.msprojectdersleri.com sitesinden  kullanıcı kodu ve şifrenizle internet bağlantınız olan herhangi bir yerden izleyebilirsiniz.  Yabancılar için hazırlanmış ve farklı model ve projelerin anlatıldığı versiyon için www.msprojectmanagement.com sitesinden yine aynı kullanıcı kodu ve şifrenizle izleyebilirsiniz.

3.       Öncelikle Genel Proje Yönetimi  1-2-3 videolarının izlenmesi  (DVD -1)

4.       Elinizde herhangi çalışan bir MS Project Programı yoksa 2007 nin kurulumu (Program Kur 2007 DVD-2 )

5.       2013 demo versiyonunun  2007 den ayrı olarak kurulumu (DVD 2 de 2013 kurulum gösterilmiştir)

6.       Piyasada halen sıklıkla 2007 kullanılmakla birlikte 2013 ‘ e geçiş olacağını düşünüyoruz. Bu nedenle 2013 versiyonunun da öğrenilmesi.

7.       DVD -1 deki videoları sırasıyla ve öncelikle ilk 20 videonun izlenmesi  (Hangi versiyonu kullanırsanız kullanın, burada amaç iş planlaması, iş kırılımı –work break down structure,  aşamalandırma-phasing, ilişkilendirme-linking,  kaynak atamaları-resource assignments  konularının doğru şekilde yapılmasının MS  Project üzerinde Proje Yönetimi Tekniğiyle öğrenimi)

8.       2013 veya 2010 öğrenilirken ilgili 2010 ve 2013 bölümlerinde önce 2007 ile farklar ve sonra örnek proje üzerinden gidilmesi

9.       Tüm versiyonlarda 2007-2010-2013  takvim oluşturma –parametreler-formüller-EVM earned value management-kazanılmış değer analizi gibi spesifik konuların uygulaması aynıdır sadece ön yüz (frontend) farkı vardır, menülerinin yeri  ve şekli değişiktir. Bu nedenle hangi versiyonda çalışırsanız çalışın örneğin formül veya EVM konusuna özel olarak eğilecekseniz o konuda hazırlanmış videoyu özel olarak izlemeniz gerekir. Bu videolar 2007 versiyonu üzerinde hazırlanmakla birlikte diğer versiyonlarında da uygulama prensibi aynıdır.

10.   Videoalar dışında DVD 2 de verilen reel proje örnekleri 2013 versiyonunda hazırlanmıştır, diğer versiyonlar açmaz.

11.   http://www.msprojectmanagement.org/proje-makaleler.htm   linkinde proje yönetimi ile ilgili makaleleri okuyabilirsiniz.

12.   Yukarıdaki linkden Proje Yönetimi Standart Klavuzu ‘ nun (PMBOK) inglizce versiyonunu indirebilirsiniz. Ayrıca http://www.pmi.org  sitesini   incelemeniz de önerilir.

13.   www.pmi.org/Certification/Project-Management-Professional-PMP.aspx  linkinde PMP (Project Management Professional – Profesyönel Proje Yöneticisi Sertifikası) konusunda bilgi edinebilirsiniz.


 

 

Siteye Git

www.msprojectmanagement.org

Önceki Sayfa-Back