MS Project Management 2007 2010 2013 Kursu
                                                Ms Project Yönetimi Eğitimi
                                               İstanbul Ankara İzmir Bursa Özel

 
 

  Ana Sayfa  | Ders Konuları | Eğitim Tarihleri Fiyat | Bilgi İste  | Eğitim Ön Kayıt | Referanslar | Makaleler |  Sıkça Sorulan Sorular  | İletişim English

                    Proje Yönetimi' nin temel ilkelerini bilgisayar üzerinde pratik yaparak öğrenin                         Eğitim DVD Talebi 

 
 
 

MS Project Dersleri ile İlgili Sorular

Eğitim nerede veriliyor ?

MS Project Eğitimi Bursada Yonetim Academia Merkezi'nde, Bursa dışında kurumsal eğitimler için şirketlerin kendi merkezinde, Dedaman Oteli veya WTC-World Trade Center' larda veriliyor.

Eğitim üyelik ücreti ne kadar?

MS Project eğitimi 12-14  saat KDV dahil  400 TL dir.

Eğitim garantili mi çabuk öğrenebilir miyim ? 

MS Project' e başlamadan  önce Proje Kurgusu' nun nasıl yapılacağı, proje planlaması ve proje modül aşalamandırması ve risk analizi teknikleri öğretilir.

MS Project Programı doğru metodla öğretilirse kolay ve çok yararlı programdır. Çabuk ve hızlı proje yapma metodundan profesyonel MS Project Yöneticiliğine doğru yönelen bir skalada dersler verilir. Sadece 2 saat içinde sınırlı fonksiyonlarla kendi projenizi yapabilirsiniz. Profesyönelleşmek için tüm eğitim boyunca her fonksiyonun mantığı ve kullanıldığı yerler öğretilir. MS Project bilgisayar eğitimine başlamadan önce Proje Yönetimi Mantığı' nın 2 saatlik sunumu yapılır. Böylece, bir projeyi doğru şekilde kurgulamanın yöntemleri, proje konsepti oluşturma, proje tanım dökümanı hazırlama, gereksinim dökümanı oluşturma (teknik şartname), fonksiyonel spesifikasyon dökümanı (func spec) hazırlama, iş ayrışımı-kırılımı (WBS ve Phasing) oluşturma, proje ekibiyle toplantı yapma tekniği, fizibilite ve SWOT Analizi, Pareto Analizi gibi bir proje yöneticisinin bilmesi gereken yararlı bilgiler de ek olarak verilir.  Önemli olan, bir projenin nasıl ele alınacağını ve nasıl en kolay şekilde kontrol edilebilir hale getirileceğini bilerek yürütülebilir şekilde parçalanıp doğru WBS kurgusunun, organizasyonun ve ilişkilerinin MS Project' e aktarılmasıdır. Daha sonra kaynak atamaları, bütçe(maliyet), kalite, risk, takvim kısıtlarına dikkat ederek optimize etmek ve projeyi başlatmaktır.

Proje Yönetimi her yerde aynımıdır ?

Proje yönetimi dünyanın her yerinde 5 aşamadan oluşur.

  • Başlatma (Initiating)
  • Planlama (Planning)
  • Yürütme (Executing)
  • Kontrol (Controlling)
  • Kapatma (Closing)

    Bu sürecin başına fizibiliteyi de koyabiliriz. Beş aşamalı proje yönetiminde ülkeye, kültüre, projeye, ekibe göre farklı metodlar uygulanabilir. Doğru metod, gerekli bilgilere ve aletlere sahip olup kendi modelinizi ve iş yapış şeklinizi işin gereğine göre yapmaktır. Kitabi formüllerle projeler yönetilmez.

Sertifka veriliyor mu ?

Eğitim sonunda Türkçe ve İngilizce özel sertifika veriliyor. Bu sertifikalarla size referans olunarak iş başvurularınızda kullanabilirsiniz.

Proje Yönetimi Uzmanlığı ( PMP) sertifikası almak içinse, 3 ile 5 yıl arası 4500 saat deneyim ve en az 35-65 saat üzeri eğitim alarak, uluslararası sınava girmek gerekir. Sınava konu olan kitabın Ingilizcesini buradan indirebilirsiniz. PMP olmak içinse Ingilizceyi iyi derece bilmek yararlı olacaktır.

PMP sınavı, yaklaşık 4 saat  sürer ve çoktan seçmeli 200 sorudan oluşur. Sınava giriş ücreti yaklaşık 500 $ maliyeti bulur. PMI'ın web sitesinden www.pmi.org önce üye olup, sonrasında sınav başvurusunu yapmak gerekir. Sınav yeri / şekli için bu linkten yararlanabilirsiniz. http://www.prometric.com/PMI/default.htm

Örnek proje ve modeller var mı?

Değişik tiplerde örnek proje ve proje modelleri derslere konmuştur. İnşaat, yazılım, makina, otomobil, organizasyon tipleri gibi. Zaman ve takım bazlı proje uygulama sistemi de öğretilmektedir. 

Eğitime nasıl ve ne zaman başlayabilirim ?

Eğitime siteden ön kayıt yaptırarak veya telefon ederek belirtilen tarihlerde veya size özel seçilecek tarihlerde başlayabilirsiniz.

Taksit İmkanı Var mı ? Ödemeyi nereye yapacağım ?

Bireysel eğitim alanlara 400=200 + 2 x 100 şeklinde taksit yapılabilir. Ödeme nakit veya banka hesabına yapılır.

Eğitim sonunda ayrıca özel hazırladığımız bir adet Eğitim DVD si hediye edilir.

 

 
  TWEETS              SOSYAL NETWORK  İLETİŞİM  
 

Ms Proje Dersleri Yeni ayın eğitim programı açıklandı @ 15:05

             msproject@msprojectmanagement.org   
  MsProjeDersleri Ms Project programı değişik firma ve proje yöneticileriyle tamamlandı @ 13:25

Sektör Rehberi

 

 Blog Sayfası
 

Copyright  © 2010